Lemmikloomapoest leiab varjupaigaasukate soovide nimekirja

Merle Rallmann
, veebitoimetaja
Copy
Varjupaigaloomade heaks annetuste kogumise kast paistab kaugele silma.
Varjupaigaloomade heaks annetuste kogumise kast paistab kaugele silma. Foto: Sirly Kurisoo

Sellest nädalast on Pärnu Keskuses PetCity lemmikloomakeskuses annetuskast, kuhu saab jätta varjupaiga loomadele vaja minevat.

Lemmikloomakeskus korraldab kingikorjandust teist aastat ja kampaania kestab tuleva aasta jaanuari lõpuni.

Pärnu PetCity kaupluse juhataja Sirly Kurisoo sõnutsi on esimesed toidupakid juba annetuskasti potsatanud. Ehkki loomapoodnike idee on, et annetataks eelkõige samast kauplusest ostetut, võetakse vastu ja toimetatakse varjupaika heatahtlike külastajate kaasatoodud kaupagi.

Kasti juurest leiab nimekirja selle kohta, mida läheks vaja nii koertele kui kassidele: mõlemaile oodatakse kuivtoitu, konserve, interaktiivseid mänguasju ja pesi. Koerte tarvis on vaja ka puure ja kaelarihmu, kassidele aga liiva, toidunõusid ja transpordipuure.

“Kõrgajal kulub meil päevas 50 kilogrammi kassitoitu, aasta ringi on meie varjupaikades ligemale 600 kassi,” ütles Varjupaikade MTÜ esindaja Triinu Priks, kelle juhtida on seitse varjupaika kogu Eestis.

Pärnu koduta loomade varjupaigas on praegu koer ja 43 kassi, kellest kõige kauem, pea 100 päeva, on kodu oodanud Hiie tänavalt leitud miisu.

Kohalik omavalitsus maksab looma ülalpidamiskulu varjupaigas kaks nädalat, kuid valdav osa loomadest veedab seal kauem aega ja seda tänu inimeste ja ettevõtete annetustele.

Esimesed kingitused on juba annetustkasti potsatanud.
Esimesed kingitused on juba annetustkasti potsatanud. Foto: Sirly Kurisoo

“Varjupaigakoerad ja -kassid söövad kuus mitu tonni kuivtoitu ja konserve, kassid vajavad peale toidu iga päev sadades kilodes kassiliiva. Nad kõik tahavad kvaliteetset toitu, magada mõnusalt pehmes pesas ja mängida mänguasjadega,” sõnas PetCity tegevjuht Hendrik Tibar.

Priksi sõnutsi vajavad tuge eelkõige varjupaikade kassid, samal ajal võiks koertele toitu annetades silmas pidada söögi kvaliteeti. “Varjupaigale mõeldes tekib inimestel kohe seos koertega. Tegelikult on meie hoole all aasta läbi kümme korda rohkem kasse,” avaldas Priks.

Koduta loomi aidata soovija saab kaupluses tutvuda varjupaigaasukate soovide nimekirjaga.
Koduta loomi aidata soovija saab kaupluses tutvuda varjupaigaasukate soovide nimekirjaga. Foto: Sirly Kurisoo

Priks kutsus ühtlasi üles inimesi loomi võtma varjupaigast. Tihtipeale ostetakse endale mustalt turult tõutunnistuseta loom ja makstakse tema eest sadu eurosid. Samal ajal ootab varjupaigas kodu väga palju loomi, kes võiksid olla perele niisama toredad ja armastusväärsed lemmikud.

Pärnu koduta loomade varjupaiga hoiukodus ootab kodu sõbralik Briti lühikarvalise laadne isane kass Tequila, kellele sobib rahulik, ilma väikeste laste ja teiste kassideta kodu.
Pärnu koduta loomade varjupaiga hoiukodus ootab kodu sõbralik Briti lühikarvalise laadne isane kass Tequila, kellele sobib rahulik, ilma väikeste laste ja teiste kassideta kodu. Foto: Pärnu koduta loomade varjupaik
Kommentaarid
Copy
Tagasi üles