Volikogu lubas linnavalitsusel uue tänavahooldushanke korraldada

Raido Keskküla
, veebilehe toimetaja
Copy
Lumekoristus Pärnus.
Lumekoristus Pärnus. Foto: Urmas Luik

Pärnu linnavolikogu lubas linnavalitsusel võtta varalisi kohustusi, korraldamaks riigihange seoses  Pärnu linna sõidu-, kõnni- ja kergliiklusteede ning parklate aastaringse hooldusega 1. augustist 2020 kuni 31. juulini 2026.

Praegu hooldab Pärnu tänavaid AS Teede REV-2, kes võitis riigihanke 2014. aastal. Pärnu linnavalitsuse meedianõuniku teatel on kavas uus riigihangegi korraldada kuueks aastaks, sest lepingu täitjal peavad olema ajakohased teehooldusmasinad ja muud seadmed, mille muretsemiseks on vaja teha investeeringuid.

2014. aastal sõlmitud lepingu maksumus oli koos käibemaksuga 4 366 182 eurot. Peale selle on linn sõlminud aastaseid hoolduslepinguid hiljem valminud kergliiklusteede ja tänavate hooldamiseks.

Uue hanke puhul arvestatakse tööde kallinemisega, sest lisandunud on uusi puhastamist vajavaid piirkondi, kütus on kallimaks läinud, töötajad soovivad kõrgemat palka ja elanikud puhtamaid tänavaid.

"Soovime uude hankesse kirjutada senisest karmimad hooldusnõuded," ütles linnavalitsuse teede peaspetsialist Jaak Kanniste. "Täpsed nõuded selguvad hankedokumentide koostamise käigus."

Uus hange hõlmab ainult Pärnut kui asustusüksust koos linnaga kokku kasvanud Papsaare elurajooniga. Osavallad on teede ja tänavate hooldamiseks sõlminud eraldi lepingud, mille tähtajad ja tingimused on erinevad.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles