Koolid ootavad viiruse leviku ohu tõttu juhiseid

Copy
Pärnu ühisgümnaasiumi ­direktor Anneli Rabbi nagu ka paljud teised koolijuhid ootavad riigilt selgeid juhtnööre, kuidas pärast pingelist koroonakevadet jätkuvas viiruse leviku ohus koolielu turvaliselt korraldada.
Pärnu ühisgümnaasiumi ­direktor Anneli Rabbi nagu ka paljud teised koolijuhid ootavad riigilt selgeid juhtnööre, kuidas pärast pingelist koroonakevadet jätkuvas viiruse leviku ohus koolielu turvaliselt korraldada. Foto: Mailiis Ollino

Pärast koroonakevadet ja mitu kuud kestnud digiõpet algab uus õppeaasta praeguste näitajate kohaselt koolimajades. Koolid on selleks valmis, ent ootavad haridus­ministeeriumilt lisajuhiseid, kuidas korraldada töö nii, et viiruse leviku oht oleks võimalikult väike.

Esmaspäeval saadab haridusministeerium koolidele soovituslikud juhised algavaks õppeaastaks. Milliseid juhtnööre kuidas järgida, otsustavad haridustemplid ise.

Haridus- ja teadusministeeriumi kommunikatsiooniosakonna nõuniku Liisa Tageli sõnutsi saab kooliaasta praeguste andmete kohaselt alata kontakt­õppes ja juhiste eesmärk on aidata kaasa sellele, et see võimalikult paljudele õpilastele võimalikult kauaks nii jääks.

“Väga palju saab ennast ja oma kaaslasi kaitsta just lihtsaid ennetusmeetmeid järgides. Samuti saab riske kahandada, vähendades inimeste kokku­puudete hulka. Ehk siis õpilased ei peaks roteeruma klasside vahel, vaid pigem olema koduklassis,” selgitas Tagel ministeeriumi soovituste ­üldisi põhimõtteid, mis üksikasjalikumate selgitustega saadetakse koolidele mõne päeva pärast.

Tageli jutu järgi võib viiruse leviku peatamiseks olla vajalik viia mõneks ajaks digiõppele klass, õppeasutus või ühe piirkonna haridusasutused.

Tagasi üles