N, 29.09.2022

Galerii ⟩ Koroonaga kodus passimisest villand? Taimelaat meelitas kohale rohenäppude hordid

Koroonaga kodus passimisest villand? Taimelaat meelitas kohale rohenäppude hordid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pärnu Vallikääru aasale üles seatud lettidelt võis leidis lilli, marjapõõsaid, viljapuid, viinamarju, aga ka seeni, hoidiseid ja kalu.
Pärnu Vallikääru aasale üles seatud lettidelt võis leidis lilli, marjapõõsaid, viljapuid, viinamarju, aga ka seeni, hoidiseid ja kalu. Foto: Mailiis Ollino

Pärnus Vallikääru aasal tuiskasid täna müügipunkte pidi tuhanded rohenäpud ja aiandushuvilised, et üle pika aja toimunud taimelaadal leida peenrasse uusi lilli ja aeda marjapõõsaid või viljapuid.

Tartumaalt Kambja vallast Oru talust Pärnusse lilleistikuid ja kõrrelisi müüma tulnud Esko Hankovi lett oli tunnise laadapäeva järel juba peaaegu tühi.

“Täna müüme soodushinnaga, seepärast kõik nii kiiresti otsa saab,” arvas taimemüüja. “Aga inimestelgi paistab kodus passimisest villand olevat ja nad tahavad aias toimetada.”

Hankovi sõnade järgi lähevad praegu hästi kaubaks sügisõitsejad ja kõrrelisedki.

Oru talu rahvas andis igale ostjale kaasa soovitusedki, kuidas lilletaimede eest hoolitseda ja millal neid lõigata.

“Mõni ostja on kindlasti targem kui mina, aga nõuanded kuluvad alati ära – mõni võtab endale uue taime, mõni saab senistele teadmistele kinnitust,” märkis Hankov.

Uudistajaid jagus Võrumaalt viinamarju ja nende istikuid pakkuva võrumaalase Lija Kaska letigi juurde, kus sai maitsta üle 50 eri kuju, värvi ja maitsega marju.

Märksõnad
Tagasi üles