E, 28.11.2022

Galerii ⟩ Piirangute ajal kodukontorisse võetud loomad jõuavad tagasi varjupaika

Helen Clark
Piirangute ajal kodukontorisse võetud loomad jõuavad tagasi varjupaika
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Pärnu loomade varjupaigas ootab juba üle aasta oma unistuste kodu üheksa-aastane Donna, kes varjupaiga juhataja sõnutsi on igati armastav ja tore seltsiline. Paraku pole kasvult suurematel ja vanematel koertel lihtne kodu leida.
Pärnu loomade varjupaigas ootab juba üle aasta oma unistuste kodu üheksa-aastane Donna, kes varjupaiga juhataja sõnutsi on igati armastav ja tore seltsiline. Paraku pole kasvult suurematel ja vanematel koertel lihtne kodu leida. Foto: Mailiis Ollino

Veel mõne ­aasta eest oli iga suve lõpus ja sügise alguses suur probleem, et linnakoju naasnuna jätsid inimesed koerad-kassid suvilasse maha. Pärnu loomade varjupaiga juha­taja Seyle Juss tõdes, et enam pole loomade suvilatesse jätmine päevakorral. Selle üle võiks ­isegi rõõmustada, kui asemele poleks tekkinud järgmist nörritavat suundumust.

Nimelt võtsid paljud koroonapiirangute ajal kodukontorisse varjunud töötajad lemmiklooma. Kui nõuded leevenesid, taipasid paljud, et neil siiski ei jagu lemmikule aega.

Varjupaiga juhataja sedastas, et varjupaigast lemmikloomade võtmine elavnes pandeemia alguses tuntavalt. “Koerad said meil põhimõtteliselt kohe otsa,” tunnistas Juss. Nentides, et kahjuks jõuab Pärnu varjupaigast kõige karmimate koroonapiirangute aegu võetud loomi nende juurde tagasi siiamaani, iseäranis kasse.

Märksõnad
Tagasi üles