T, 3.10.2023

Hoiatus ⟩ Tuisk ja jäide muudavad liiklusolud ohtlikuks

Merle Rallmann
, veebilehe toimetaja
Facebook
Comments
Eeloleval ööpäeval ootavad ees keerulised ilmaolud.
Eeloleval ööpäeval ootavad ees keerulised ilmaolud. Foto: Marianne Loorents

Riigi ilmateenistuse prognoosi kohaselt jõuavad täna keskpäeva paiku saartele lume- ja lörtsisadu ning tuisk, mis levib mandrile ja tugevneb, teed muutuvad libedaks ja liiklusolud keeruliseks.

Õhtuks tugevneb edela- ja lõunatuul, Ida-Eestis ka kagutuul puhanguti 20, saartel ja läänerannikul 25 meetrini sekundis. Lume- ja lörtsisadu ja tuisk muutuvad tugevaks, lääne pool lisandub vihm.

Riigi ilmateenistus andis Pärnu-, Lääne-, Harju-, Saare- ja Hiiumaal välja teise taseme hoiatuse. Ülejäänud maakondades kehtib esimese taseme hoiatus.

Tiheda saju, tuisu ja tugeva külgtuule tõttu on liiklustingimused erakordselt halvad. Lääne-Eestis ladestub märg lumi traatidele ja on jäiteoht. Tormituul võib murda puid, põhjustada elektrikatkestusi ja häireid praamiliikluses.

Ilmateenistus soovitab võimalusel liiklusest hoiduda.
Ilmateenistus soovitab võimalusel liiklusest hoiduda. Foto: Marianne Loorents

Pühapäeva öösel püsivad rasked ilma- ja sõiduolud. Võimalusel tuleks vältida täna õhtul ja öösel liiklusesse minemist. Kuna pühapäeva hommikuks võib maha sadada kohati 25 sentimeetrit lundki, võivad väiksemad teed olla hommikul sõiduautodele läbimatud.

Talvistel teedel on õige sõidukiiruse ja -stiili valimine eriti oluline. Lubatud suurim kiirus ei ole liiklejatele kohustuslik. Tuisusel maanteel liigeldes tuleb hoida ohutut pikivahet ja vältida möödasõite.

Lääne-Eestis andis riigi ilmateenistus välja teise taseme hoiatuse.
Lääne-Eestis andis riigi ilmateenistus välja teise taseme hoiatuse. Foto: Riigi ilmateenistus
Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles