L, 28.01.2023

Raamidest väljapoole ⟩ Tõstamaa mehed kaunistasid aleviku kiiksuga jõulutuledega

Eno-Gerrit Link
, veebilehe toimetaja
Tõstamaa mehed kaunistasid aleviku kiiksuga jõulutuledega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kui Tekamer OÜ ja Harjase OÜ meestelt küsida, mis soost need Volvod on, vastaksid nad, et vihje peitub masina nimes. Tuleb ainult täishäälikud välja vahetada. Ehk:  pildil on loomulikult temakesed. Üle 40 tonni puhast ilu!
Kui Tekamer OÜ ja Harjase OÜ meestelt küsida, mis soost need Volvod on, vastaksid nad, et vihje peitub masina nimes. Tuleb ainult täishäälikud välja vahetada. Ehk:  pildil on loomulikult temakesed. Üle 40 tonni puhast ilu! Foto: Toomas Mitt

Romantilise rannatee ääres toimetavad Tõstamaa ettevõtjad paigaldasid advendiajaks mitmele poole alevikku Eesti ilmselt kõige raskemad jõulukaunistused: ekskavaatorid ja traktorid, mis on kaunistatud jõulutuledega, ja tõstuki, mille noka otsa on riputatud tagurpidi kuusk.

Praegu on väljas kuus masinat: neist neli Ehitajate tee ääres Tõstamaa tehnoküla juures ja kaks Varbla maantee veeres. Lisandub veel kaks masinat olemasolevate masinate vahelisele alale Kalli maanteele.

Projekti autori Alo Tomsoni sõnade kohaselt tuli mõte dekoreerida alevik kiiksuga jõulukaunistustega umbes kuu tagasi. Ta rääkis sellest kohalike ettevõtjatega, kellest suurem osa mõttega kaasa tuli, ja rasked masinad, millel talvisel ajal rakendust pole, sõidutatigi Tõstamaa vahele.

“Meie kliima on tume ja sombune ning mõtlesime, et võiks natuke pulli teha ja pimeda aja värvilisemaks muuta,” selgitas Tomson. “Meil on siin kandis hakkajad mehed ja pea kõik, kellega ma rääkisin, tulid selle mõttega kaasa.”

Märksõnad
Tagasi üles