N, 2.02.2023

Täna on mitu bussi lumme kinni jäänud

Sirle Matt
, reporter
Täna on mitu bussi lumme kinni jäänud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Puksiir aitas hommikul teelt välja sõitnud bussi teele tagasi.
Puksiir aitas hommikul teelt välja sõitnud bussi teele tagasi. Foto: Priit Paulus

Hommikul veidi enne poolt kaheksat vajus Pärnus Oja ja Niidu tänava ristmikul teelt välja Sebe lõõtsaga linnabuss. Lumest väljaaitamist on ühissõidukid vajanud mujalgi maakonnas.

Sebe Pärnu osakonna juhataja Rein Laanemetsa kirjelduse järgi oli teel pehmet lumesegu ja ristmikul pöörates vajus bussi keskosa tee pealt välja. Just lõõtsa kohast, kus bussil asub vedav sild. Laanemetsa sõnutsi oli bussijuht teeolude suhtes ka liialt optimistlik.

Tegemist ei olnud liini sõitva, vaid varubussiga, mis läks teist välja vahetama. Seega, reisijaid sõidukis ei viibinud ja keegi viga ei saanud. Busski jäi terveks. Vaid üks liiklusmärk sai kannatada, selle post vajus viltu. Selle kahju kannab kindlustus. Kohapeal oli liiklus mõnda aega häiritud.

Laanemetsa andmeil on ühissõidukid täna mitmes kohas lumes kinni olnud. Üks buss jäi kinni Varbla hooldekodu juures. Praegu see küll juba liinil tagasi, aga tund aega graafikust maas. Lindi kandis takerdus samuti üks ühissõiduk lumme, aga tänu kohalikule traktoristile pääses taas liikuma.

Sõiduolud ei ole praegu kiita, kuna teid katab lumepuder. Laanemetsa ütlust mööda võib buss teelt välja sõita ka siis, kui peab teise sõiduki möödalaskmiseks tõmbama liialt tee serva, aga vajub pehmes lumes ise ära.

Laanemetsa teatel võib täna teeoludest sõltuvalt ette tulla busside hilinemist.

Buss õnnetuses viga ei saanud. Esiotsalt eemaldati kate, kuna just seal asub pukseerimiskonks.
Buss õnnetuses viga ei saanud. Esiotsalt eemaldati kate, kuna just seal asub pukseerimiskonks. Foto: Erakogu
Märksõnad
Tagasi üles