Lääne prefektuurile teevad muret merehätta sattuvad väikelaevad

Piirivalve kaater.

FOTO: Ants Liigus

Viimase viie päevaga on Lääne prefektuuri tööpiirkonnas merehätta sattunud või madalikule sõitnud kuus väikelaeva.

Nädalavahetusel sattus Pärnu lahes mootoririkke tõttu merehätta kaater kümne inimesega pardal. Esmaspäeva ja teisipäeva jooksul sõitis neli jahti madalikule, kolmapäeval üks. Võrdluseks võib tuua, et eelmisel aastal oli madalikele sõite kokku 11, teatas Lääne prefektuuri pressiesindaja Kristi Kais.

Peapõhjus, miks jahid hätta on sattunud, on kaptenite selgitusel navigatsiooniseadmete vigased andmed.

Lääne prefektuuri piirivalvebüroo juht Margus Toomsalu sõnutsi ei tasuks navigeerimisel lootma jääda ainult moodsatele seadmetele. „Nende kõrval tuleks turvalisuse tagamiseks kasutada traditsioonilisi merekaarte,“ soovitab ta.

Toomsalu lisas, et mõistlik oleks hoida sisselülitatuna raadiojaam ja vastata merevalvekeskuse kutsetele. „Nii mõnigi madalikule sõit oleks selle abil kindlasti ära hoitud,“ on ta raadioside vajalikkuses kindel.

Põhilised kohad, kus madalikule sõidetakse, on Väinameri, eriti Vormsi ja Haapsalu piirkond, ja sadamatesse sissesõidud. Kui eelmisel aastal sattusid merehätta peamiselt välismaa lipu all sõitvad jahid, siis sellel aastal on kohalike ja välismaa väikelaevade suhe võrdne.

Tagasi üles